نتایج جستجو برای عبارت :

طرز تهیه کتلت

طرز تهیه کتلت خوشمزه
کتلت از غذاهای ایرانی خیلی ساده و خوشمزه است که تقریباً همه آن را دوست دارند. گرچه انواع دیگری از کتلت هم داریم که قبلاً تعدادی از آنها آموزش داده شده اند، رایج ترین نوع آن با گوشت چرخکرده، پیاز و سیب زمینی تهیه میشود. حتماً شما هم متوجه شده اید که طعم کتلت هر آشپزی کمی تفاوت دارد و بعضی خوشمزه تر و به اصطلاح خوش خوراکتر هستند. دلیل آن هم استفاده از مواد جانبی و ادویه های مناسب و رعایت ترفندهای ساده ای است که به خوشمزه تر
طرز تهیه “کتلت ساده” به همراه گوشت
با این مقدار مواد برای 3 تا 4 نفر می توانید کتلت درست کنید. درست کردن این کتلت مدت 40 دقیقه زمان می برد.
مواد لازم برای درست کردن کتلت ساده :
گوشت چرخ کرده : 250 گرم
سیب زمینی آب پز : 250 گرم ( 2 عدد متوسط)
پیاز : 1 عدد کوچک
تخم مرغ : 1 عدد بزرگ
آرد سوخاری : ¾لیوان
زرد چوبه :⅕قاشق چایخوری
روغن مایع : برای سرخ کردن
نمک و فلفل سیاه :به مقدار لازم

کتلت
ادامه مطلب

طرز تهیه کتلت مرحله به مرحله
کتلت از غذاهای ایرانی خیلی ساده و خوشمزه است که تقریباً همه آن را دوست دارند. گرچه انواع دیگری از کتلت هم داریم که قبلاً تعدادی از آنها آموزش داده شده اند، رایج ترین نوع آن با گوشت چرخکرده، پیاز و سیب زمینی تهیه میشود. حتماً شما هم متوجه شده اید که طعم کتلت هر آشپزی کمی تفاوت دارد و بعضی خوشمزه تر و به اصطلاح خوش خوراکتر هستند. دلیل آن هم استفاده از مواد جانبی و ادویه های مناسب و رعایت ترفندهای ساده ای است که به
مواد لازم برای تهیه کتلت
گوشت چرخکرده 350 گرم
سیب زمینی نسبتاً بزرگ 2 عدد
پیاز متوسط 1 عدد
پودر سیر 1 قاشق پایخوری
پودر پیاز 1 قاشق غذاخوری
پودر سوخاری 3 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 1 عدد
نمک 1 قاشق چایخوری
زردچوبه 2 قاشق چایخوری

ادامه مطلب
کتلت گوشت مخصوص
مواد لازم:
گوشت ۲۰۰ گرم
سیب زمینی۳ عددمتوسط
پیاز ۱ عدد بزرگ
تخم مرغ۱عددکوچک
ارد نخود چی ۳ قاشق سوپ خوری سر پر
نمک.فلفل قرمز.زردچوبه.پودر لیمو ترش.دارچین
تمام مواد و باهم مخلوط کرده و سرخ میکنیم
ارد نخودچی باعث ترد شدن کتلت و ارد سوخاری کتلت را خمیر میکند
نکته :کتلت را در روغن زیاد سرخ کنید وبعد از سرخ کردن روی دستمال کاغذی بذارید تا روغنش گرفته شه

ادامه مطلب
طرز تهیه کتلت مرحله به مرحله
بعضی از غذاها هستن که درست کردنشون یکم سخته و ریخت و پاش زیاد داره اما وقتی پخته میشن از عطر و طعمش کل خستگی آدم در میره. یکی از این غذاها به نظر من کتلت هست. درسته که دنگ و فنگش زیاده ولی فقط کافیه که وقتی داره سرخ میشه بوش توی خونه بپیچه اونوقته که لبخند رضایت روی لب همه اعضای خونه میاد.
مواد لازم برای کتلت ساده خوشمزه
گوشت چرخکرده 350 گرم
سیب زمینی نسبتاً بزرگ 2 عدد
پیاز متوسط 1 عدد
پودر سیر 1 قاشق پایخوری
پودر پیاز 1

کتلت یک غذای ایرانی است که از با گوشت چرخ کرده گوساله یا گوسفند و سیب زمینی و مخلوطی از ادویه‌جات و تخم مرغ درست می‌شود. کتلت جزو آن دسته از غذاهایی است که هرکس برای درست کردنش دستور پخت مخصوص به خودش را دارد.
مواد لازم
250 گرم گوشت چرخ کرده
2 عدد سیب زمینی متوسط
1 عدد پیاز
1 قاشق غذاخوری آرد
1 عدد تخم مرغ
نمک و فلفل و زردچوبه
دستور العمل‌
سیب زمینی را درون کاسه بزرگی رنده کنید.
پیاز را رنده کنید و قبل از اضافه کردن آن به سیب زمینی به خوبی
طرز تهیه کوفته استانبولی:
این غذا یه غذای استانبولیهکوفته در زبان ترکی یعنی کتلت ولی نه مثل کتلت های تخت و نازک مااونا کتلت رو یه ذره تپل تر و یه ذره صخیم تر در ست می کننمواد لازم برای کوفته کباب و بادمجون استابولdگوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرمپیاز ۲ عدد متوسط و در حد ساتوری ریز خرد شدهتخم مرغ ۱ عددجعفری ریزخرد شده ۳ قاشق غذاخوریپودر نان سوخاری ساده ۲/۱ پیمانهسیر ۲ حبهنمک به میزان لازمپودر فلفل سیاه به میزان لازمآب۴/۱ پیمانهنعناع تازه یا خشک کمیروغن
کُتلت (به انگلیسی: kotlet) یا شامی کباب از غذاهای پُرسی هستند. این غذای لذیذ و پرطرفدار، طعم کمی چرب و گوشتی دارد و با گوشت، سیب‌زمینی، تخم‌مرغ و پیاز تهیه می‌شود و معمولاً بدون برنج و با نان سِرو می‌شود. می‌توان آن را به عنوان غذای آماده، غذای سفر یا ساندویچ نیز مصرف کرد. انواع کتلت با گوشت چرخ شدهٔ گوسفند و گوساله، مرغ، ماهی یا حبوبات تهیه می‌شود.

سیب‌زمینی رنده شده، گوشت چرخ‌کرده، تخم‌مرغ، پیاز رنده شده، نمک و ادویه پس از مخلوط شدن، مای
طرز تهیه کوفته استانبولی:
این غذا یه غذای استانبولیهکوفته در زبان ترکی یعنی کتلت ولی نه مثل کتلت های تخت و نازک مااونا کتلت رو یه ذره تپل تر و یه ذره صخیم تر در ست می کننمواد لازم برای کوفته کباب و بادمجون استابولdگوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرمپیاز ۲ عدد متوسط و در حد ساتوری ریز خرد شدهتخم مرغ ۱ عددجعفری ریزخرد شده ۳ قاشق غذاخوریپودر نان سوخاری ساده ۲/۱ پیمانهسیر ۲ حبهنمک به میزان لازمپودر فلفل سیاه به میزان لازمآب۴/۱ پیمانهنعناع تازه یا خشک کمیروغن
کتلت
ها از غذاهای خوش طعم ایرانی هستند که به روشی آسان و سریع تهیه می شوند.
این نوع غذا با مواد مختلفی تهیه می شود. به همین خاطر طیف وسیعی از طعم
های متفاوت را دارا می باشد. انتخاب طعم مورد نظر بستگی به ذائقه شما دارد.
در این مطلب ما طرز تهیه کتلت لاهیجان را به شما عزیزان آموزش می دهیم.
ادامه مطلب
طرز تهیه کتلت

با این که
درست کردن کتلت کمی سخت و زمان بر است. اما لذت خوردن این غذای خوشمزه با
نان سنگک داغ و ترشی سختی کار را از یادتان خواهد برد. کتلت از آن دسته
غذاهایی است که شاید کمتر کسی آن را دوست نداشته باشد. این غذای خوشمزه به
راحتی تهیه می شود و همگان بر این موضوع معتقد هستند که بهترین کتلت دنیا،
کتلت هایی ست که مادران تهیه می کنند. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره انواع و طرز تهیه کتلت ساده گوشت و مرغ شیرازی و لاهیجان سو
طرز تهیه کتلت

با این که
کتلت هایی ست که مادران تهیه می کنند. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره انواع و طرز تهیه کتلت ساده گوشت و مرغ شیرازی و لاهیجان سو
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
طرز تهیه کتلت

با این که
بسیاری از دنبال کنندگان جیمیتو از ما درخواست داشتند که طرز تهیه کتلت بدون گوشت را نیز اموزش دهیم. به همین دلیل در ابتدا طرز تهیه این غذای گیاهی را آموزش خواهیم داد.

مواد لازم
۲ لیوان نخود پخته
۱ قاشق غذاخوری پودر سوخاری
۱ قاشق غذاخوری آرد نخودچی
۲ قاشق غذاخوری آرد گندم
نمک و فلفل به میزان لازم
پودر تخم گشنیز به میزان لازم
پودر زیره سبز یا سیاه به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
۱ فنجان جعفری و گشنیر خرد شده
۲ عدد سیب زمینی پخته
 قاشق غذاخور
امروز ظحر من داشتم در حیاط چوب بازی می کردم  کهوقتی رفتم توی خانه فهمی دم که نا ها ر کتلت داریم به مادرم گفتم که که مامان صادات سس گوجه برای کتلت ناهار امروز داریم  وبعدمادرم بهمن گفت که نه سس گوجه نداریم ومن گفتم که کتلت بدون نو شابه   کتلت نمی شود  وبعد مادرم به من گفت باشد و خودت برو  از کوثر 14 نوشابه و سوس گوجه بخر واز آنجا که در حیاط  بودن و چوب بازی کردن  خیلی داشت به من خوش می گذشت گفتم  خیلو خوب باشه  
وقتی که کمی بیشتر  بازی کردم یعنی وق
درست کردن کتلت گوشت و سبزیجات

طرز تهیه کتلت گوشت و سبزیجات

مواد لازم برای کتلت گوشت و سبزیجات :

سیب زمینی پخته شده 
3 عدد 

سیب زمینی خام کوچک
1 عدد 

گوشت چرخ کرده 
200 گرم 

پیاز کوچک رنده شده 
1 عدد 

یک حبه سیر رنده شده
یا نصف قاشق پودر سیر

تخم مرغ
2 عدد

نمک و فلفل و زردچوبه
نصف قاشق چایخوری

پودر تخم گشنیز + هر ادویه ای که دوست دارید
به مقدار لازم

پودر سوخاری
2 قاشق غذاخوری

سبزی شامل جعفری و چوچاق
اگر چوچاق نداشتید یک مشت جعفری خرد شده بری
بعضی از غذاها هستن که درست کردنشون یکم سخته و ریخت و پاش زیاد داره اما وقتی پخته میشن از عطر و طعمش کل خستگی آدم در میره. یکی از این غذاها به نظر من کتلته. درسته که دنگ و فنگش زیاده ولی فقط کافیه که وقتی داره سرخ میشه بوش توی خونه بپیچه اونوقته که لبخند رضایت روی لب همه اعضای خونه میاد. در این مطلب هم درباره طرز تهیه کتلت و نکته هایی برای طعم و بافت بهتر اون توضیح میدیم.
ادامه مطلب
دستام بوی کتلت میده اخه شام کتلت درست کردم اما نمیدونم چرا بوش بعد از سه چهار بار شستن هنوز نرفته.
دیگه فرصت زیادی برای فکر کردن به خودم ندارم. تعطیلی ها که تموم شد با اینکه برای من فرقی نکرده و همچنان توی خونه نشستم و خونه داری و بچه داری میکنم اما به طور واضح کارهام بیشتر شده و دیگه فرصت زیادی برای نشستن و خوندن و نوشتن ندارم. 
ادامه مطلب
کتلت یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که پرطرفدار است و معمولاً همۀ اعضای خانواده آن را دوست دارند.

درست کردن کتلت وقت‌گیر است و ریخت‌وپاش زیاد دارد. اما وقتی بوی آن در خانه می‌پیچد، خستگی آدم درمی‌رود.
در این مطلب به طرز تهیۀ کتلت و نکاتی برای طعم بهتر آن پرداخته‌ایم.
مواد لازم:
گوشت چرخ‌کرده: 300 گرم
سیب‌زمینی: 4 عدد
تخم‌مرغ: 2 عدد
پیاز: یک عدد
آرد سوخاری به میزان لازم
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
طرز تهیه:
پیاز را رندۀ ریز کرده و آب آ
۱. Bonding time [+دلم یچی خفن میخوا] [- ما زن و شوهریم خدایی .. مغزامون عین همه:دی♥]
۲. آرایشگاه رفتم شلیل شدم .. ازین بافت کف سریا زدم + سرم موی دوفاز cerita گرفتم [الکتریسیته مو رو میگیره که موخوره نزنه] + لاک قرررررمز [عاشق ناخونام شدم -_-] + دو تا لباس خانومانه برا خودم گرفتم .. شب شوهری اومد دیدم دوتا ام اون برام کادو گرفته:دی [ماچ ب کلت شوهری:*]
۳. کتلت 
رفتم کلاس سه تار 
خیلیییی پیشرفت کردم 
استادم برام دست زد و من ذوق کردم...
دفعه ی قبلی خیلی داغون بود اوضاعم...
ولی اونقدر تمرین کردم که خوب شدم :)...
سر راه برگشتنم از کلاس ، یه نم بارون خوبی میزد...
پیاده اومدم...
سر راهم گوجه فرنگی و کدوهای کوچولو کوچولو گرفتم تا برای فردا که کشیکم و پس فردا جمعه که میام از کشیک و وقت غذا درست کردن ندارم ، خوراک کدو درست کنم :) 
الان که دارم مینویسم کدوهام دارن سرخ میشن... 
از اون طرف دقیقا امروز با خودم قرار بسته بود
یه ورود عرزشی ممنوع باید بتپونم سر در اینجا
والا
من اصاب مصاب ندارما
من بعد چیزی به من بگین خخاااااااارتونو خفیف تون میکنم
چخه
اینجا واس منه آزادی بیان و کوفت و زهرمارم توش نی هرچی من بگم

گویا دیشب زیادی شلوغش کردم
یعنی اینا زیادی شلوغش کرده بودن
ما رو بگو فک میکردیم اینا زدن 4000 تا آمریکایی رو کتلت کردن
زهی خیال باطل
زمین خالی فتح کردن برا من
چونان بید لرزان و چونان خرسی بعد از خواب زمستانی، گرسنه. با این تب و گلودرد و کسالت وحشتناک، می‌توانم ظرف بشویم و کتلت آماده هم بزنم و در تابه‌ی جیلیز ویلیز کنِ تفلونِ بی‌ریخت بچینم؟آخر تن‌ماهی با گلودرد؟ آخر نودالیت؟ دو وعده آنتی‌بیوتیک را با شکم خالی خورده‌ام. احتمالا مرتبه سوم، خود معده رسما با پیلورش می‌خواباند در گوشم! از شما هم دستور آسان بخواهم احیاناً می‌خواهید کره زمین را در ماهیتابه خرد کنم و بگذارم بپزد یا سرخ شود :| 
بعدنوش
کتلت مرغ جایگزین مناسبی برای کتلت گوشت در رژیم‌های پرهیز از گوشت قرمز است.

کتلت یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. عطر خوش این غذا خاطرات خوبی برای اکثر افراد تداعی می‌کند. این غذا انواع مختلفی دارد که معروف‌ترین آن کتلت گوشت و سیب‌زمینی است. اما ممکن است برخی به دلیل پرهیز یا رژیم غذایی خاص، نتوانند گوشت قرمز مصرف کنند. به این دسته از افراد کتلت مرغ پیشنهاد می‌شود که طعم بی‌نظیری دارد. طرز تهیۀ کتلت مرغ تقریباً شبی
از : تهمینه میلانی
ته پیازو رنده رو پرت کردم توی سینک، اشک از چشم و چارم جاری بود. در یخچال رو باز کردم و تخم مرغ رو شکستم روی گوشت، روغن رو ریختم توی ماهیتابه و اولین کتلت رو کف دستم پهن کردم و خوابوندم کف تابه ، برای خودش جلز جلز خفیفی کرد که زنگ در رو زدند.
پدرم بود. بازم نون تازه آورده بود. نه من و نه شوهرم حس و حال صف نونوایی نداشتیم.
بابام می گفت: نون خوب خیلی مهمه ! من که بازنشسته ام، کاری ندارم ، هر وقت برای خودمون گرفتم برای شما هم میگیرم. در
طرز تهیه آرد سوخاری خانگی
آرد سوخاری که معمولاً برای سرخ کردن مرغ، ماهی یا میگو از آن استفاده می‌شود، فرمول تهیه پیچیده‌ای ندارد. خیلی از خانم‌های خانه‌دار از آرد سوخاری در تهیه کوفته، کتلت و شامی کمک می‌گیرند.

ادامه مطلب
لیستی از بهترین غذا های ایرانی
۱-شوید پلو با مرغ
۲-زرشک پلوبامرغ
۳-جوجه کباب
۴-فیله سوخاری
۵-مرغ سوخاری
۶-چیکن استراگانوف
۷-جوجه چینی
۸-مرغ و آلو
۹-مرغ شکم پر
۱۰-ته چین مرغ
۱۱-ساندویج مرغ
۱۲-کوکوسبزی
۱۳-کوکو سیب زمینی
۱۴-کوکو کدوسبز
۱۵-کوکواسفناج
۱۶-کوکوذرت
۱۷-کتلت
۱۹-عدس پلو
۲۰-لوبیا پلو
۲۱-نخودپلو
۲۲-ماش پلو
۲۳-کلم پلو
۲۴-سبزی پلو با ماهی
۲۵-ماهی شکم پر
۲۶ماهی کبابی
۲۷-قلیه ماهی
۲۸-قیمه
۲۹-قرمه سبزی
۳۰-استنبولی
۳۱-دمپختک
۳۲-الویه
۳۳-سالادماکار
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_چهل_و_ششم
.
اولین بار تو عمرم بود که دست به سبزی می بردم اولش چندش آور بود اون همه گل و گاهی هم جیغ من سر حشره های کوچولو اونا ولی خیلی شیرین بود 
شاید شیرین ترین حادثه ی عمرم بود 
بعد شستن و خورد کردن ساعت 11 بود
- بریم ناهار درستکنیم که قوم گرسنه می رسه به زودی
خنده ام گرفته بود 
وسایل کتلت که آماده شد از مامان خواستم یادم بده که من کمک کنم تا حس اضافه بودن نکنم 
بعد آموزش و چند تایی خراب کاری بالاخره یادگرفتم سرخ کنم اما از ا
 فروشگاه یزد تهویه با عرضه پکیج رادیاتور اسپلیت کولر گازی و دستگاه تصفیه آب در خدمت تمامی هموطنان عزیز می باشد0
مدل های پکیج ایران رادیاتور  : eco , m24ff , m24cf , L24ff , L24cf, k24ff , k24cf , L28ff , L28cf , L36ff 
پکیج بوتان : مدل های پارما ، ورنا ، پرلا ، کالداونزیا ، سی وی ، اپتیما
دفتر فروش مرکزی : 
شعبه 1 : شیراز ، چهار راه هوابرد به سمت چهار راه سرباز ، بعد از ساختمان بهزیستی ، طبقه فوقانی کتلت گوارا واحد4 
شعبه 2: بلوار صنایع –بعد از شهرک آرین به سمت گلستان،روبروی شیم

غذا های مخصوص ماه رمضان (افطار)

باقلوای گوشت

مرغ پورتوریکو
بادمجان با سس ماست
دویماج

توپک های پنیری
سوشیر برنج
کوکوی اسفناج
افطاری ساده و مقوی

نانی برای افطار
حلیم
آش مانتی
افطاری رژیمی

کباب دیگی
استیک
بیفتک
کباب تابه ای

کتلت آلمانی
کتلت دسته دار
کباب ترکی
کباب حسینی

رول مرغ پنیری
گیس باف فیله مرغ
گوشت و لوبیا
پیتزا سیب زمینی

لینک ما در روبیکا:
https://rubika.ir/bestfood_m
فکرکن 6روز و 5 تا شب از خانوادت دور باشی ، دلت براشون تنگ بشه
جز دو روزش که کتلت های مامان پز خوردی بقیشو همش نون پنیر سق زدی بلا استثنا!
هشتاد ساعت کشیک ! 
لعنتی هشتاااااااااااااد ساعت کارکردم!
خیلی خوابیده باشم شبا پنج ساعت بوده.
با ذوق و شوق بیای خونه بگی آخجون غذا ، خواب ، فیلم و مامان
بعد بهت بگن عه اومدی؟؟ 
خوبه فردا میخوام ملحفه و پرده هارو عوض کنم و بدوزم هستی کمک!
بهم بگن پیاده برو شلمچه و برگرد ولی نگن بیا کمک تو دوخت ودوز!
صبح خروس خون ب
با اینکه کم خوابیده بودم صبح پاشدم کل خونرو جمع کردمو یه نهار درست کردم (کتلت )
مامان بیمارستان بود گفت بابات امروز مرخص میشه
ساعت ۱۵ بابارو آورد خونه ، و یه دوش گرفت
یه سوپ خوشمزه براش درست کرده بودم و نوش جون کرد
پزشک بیمارستان گفت که از آنژیو و استندگذاری که قبلا برای قلبت انجام دادی(با ۳ تا رگ کاملا مسدود سکته کرده بود قبلا) ۱ رگ رو پزشکت باز نکرده بوده و همینجور مونده بود ، و اینکه قلبت ورم داره
حال داریم از این مطب به اون مطب زنگ میزنیم بلک
برای تهیۀ کتلت ماهی می‌توانید از ماهی قزل‌آلا، سالمون یا هر ماهی دیگری که تیغ ندارد استفاده کنید.

کتلت ماهی یکی از غذاهای محبوب برای علاقه‌مندان به غذاهای دریایی است. با اینکه همه از خواص ماهی اطلاع داریم، ولی خیلی از افراد به ویژه کودکان، به دلیل بوی ماهی از خوردن آن پرهیز می‌کنند.  اینکتلت بوی ماهی نمی‌دهد و طعم و ظاهر خوبی دارد. به‌همین دلیل می‌تواند یک غذای مطلوب برای افرادی که ماهی نمی‌خورند، باشد.
مواد لازم
ماهی فیله (بدون اس
پکیج دستگاهی گرمایشی است که به عنوان جایگزینی برای سیستم‌های گرمایشی بکار گرفته می‌شود. پکیج دیواری در سایز کوچکتری نسبت به آبگرمکن زمینی برخوردار است و از آبگرمکن های دیواری بزرگ تر است ، که یکی از مزایای مهم کوچک بودن و فراهم کردن همزمان آب گرم و گرمایش ساختمان می‌باشد. در واقع پکیج به عنوان یک تأمین‌کننده سیستم گرمایش شوفاژها و تأمین دائمی آب گرم مورد نیاز منازل و ساختمان‌ها بکار برده می‌شود ، که در سالهای اخیر بجای شوفاژ خانه در سا
لطفا دو پست قبل را نخوانید
(همه در حال باز کردن پست قبل:)
خیلی هم فلافبه. 
خیلی چرند و پرند گفتم.
اصن از کجا معلوم تا فردا زنده باشم؟ واتاشی وا باکا دیسسس
اگه یه مامان کمال‌گرای حسابی داشته باشی، می فهمی حرص خوردن برای کارای عقل موندت یعنی خودت عقب مونده ای. 
فقط باید پاشی... و کار درست بعدی رو انجام بدی(به نقل از فروزن دو)
که اینجا کار درست بعدی از نظر مادرم میشد حمام رفتن. :))

خبرای خوب بعدی:
20 دسامبر، یعنی شب یلدا، قراره یه سینمایی جدید و مهم از
مزایای پکیج دیواری عبارتست از: راندمان حرارتی بالا و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سهولت در نصب، راه‌اندازی، سرویس و نگهداری‌، سیستم کنترل کاملاً دیجیتال، کارکرد آرام و بی صدا، ایمنی کامل، تأمین آبگرم فراوان و دایمی، ابعاد کوچک و اشغال فضای کمتر، استقلال کامل واحدهای مسکونی از یکدیگر، سیستم محافظت در مقابل کمبود آب، سیستم محافظت در مقابل یخ‌زدگی، مجهز به پرشر سوئیچ هوا برای حفاظت در مقابل انسداد روکش.جهت فروش و خدمات پس از فروش انواع پکیج
پکیج دیواری بوتان با پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه و سابق درخشان گروه صنعتی بوتان در زمینه تولید لوازم گازسوز و با بهره گیری از روش های پیشرفته طراحی و ساخت تولید می گردند.پکیج دیواری بوتان ، ضمن تامین آب گرم بهداشتی دائم و فوری ، گرمایش مطلوبی را نیز فراهم می کنند . این شوفاژها با کاملترین تجهیزات و ایمنی لازم ، بدون اشغال فضای مفید ساختمان و به طور کاملا مستقل برای هر واحد مسکونی ، پاسخگوی نیاز شما مشتریان عزیز است .پکیج شوفاژ دیواری بوتان ب
خیلى جالب حتما بخونید

در رستوران بودم که میز بغلی توجه‌م را جلب کرد. خانم و آقایى که حدود ۴۰ سال داشتن روبه‌روی هم نشسته بودند و مثل یک دختر و پسر جوان چیزهایی می‌گفتند و زیرزیرکی می‌خندیدند.
بدم آمد. با خودم گفتم چه معنی دارد؟ شما با این سن‌تان باید بچه دبیرستانی داشته باشید. 
نه مثل بچه دبیرستانی‌ها نامزدبازی و دختربازی کنید. 
داشتم چپ‌چپ نگاهشان می‌کردم که تلفن خانم زنگ خورد و به نفر پشت خط گفت: آره عزیزم. بچه‌ها رو گذاشتیم خونه خودم
پکیج دیواری بوتان مجهز به سیستم های پیشرفته الکترونیکی و مکانیکی است، از جمله:مشعل اتمسفریک با سیستم جرقه زن خودکار.مجهز آیونایز حفاظت از شعله.دارای ایمنی تخلیه گازهای ناشی از احتراق. ضد یخ زدگی.سیستم  ضد گریپاژ پمپ و شیر سه طرفه.وجود احتراق آهسته.امکان بای پس خودکار در این پکیج گرمایشی.سیستم ضد نوسان دمای آب گرم مصرفی.امکان میکروپروسسوری عملکرد دستگاه.مجهز به ایمنی کنترل حداقل و حداکثر فشار آب مدار گرمایش.سیستم ایمنی محدود کننده حداکثر
یک سال و یک ماه از گیاهخوار شدنم می‌گذرد. پدر sms فرستاد و گفت که برای شام، کتلت مخصوص لنگرود خریده؛ از همان‌هایی که جانم برایش می‌رود. آخرین باری که از آن ساندویچ‌ها خوردم را یادم نمی‌آید. رسیدم خانه. خسته بودم و گرسنه. حلوای سالگرد عمویم را انداختم توی دهانم و یک ساندویچ برداشتم و راهی اتاق شدم. بعد از حلوا اولین چیزی که گاز زدم خیارشور بود. گوشی را چک کردم و همانطور که غذا می‌خوردم برایش پیام فرستادم. سرگرم اینستا بودم که یکهو به خودم آمدم
۱. زهرا رو دیدم و دوتایی عملیات نجات بچه پیشولو انجام دادیم [بچه گربه رو یکی دست زده بود بوی آدم گرفته بود مادرش دیگه نمیخواستش نه بش نزدیک میشد نه شیر میداد بقیه گربه ها ام میزدنش از ترسش و سرما رفته بود تو جرزای یه ماشین قایم شده بود گیر کرده بود .. خداروشکر یکی ازین کارگرای افغانی ساختمون سازی اون گلگیر ماشینو از تو یه تیکشو کند و این بچه درومد بیرون ولی نمذاش بش نزدیک شی فش فش میکرد چنگ میزد دندون نشون میداد انق زده بودنش .. دیگه بعد یکم بازی
پکیج ایران رادیاتور به جرات یکی از بهترین پکیج های ایرانی است که می تواند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. از مزایای پکیج ایران رادیاتور می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:این پکیج می تواند به طور لحظه ای و با فشار مناسب آب گرم مصرفی مورد نیاز را تامین نماید.نصب این پکیج بسیار آسان و بدون دردسر است.نصب پکیج توسط خدمات پس از فروش ایران رادیاتور در سراسر کشور رایگان است.پکیج ایران رادیاتور می تواند در مصرف انرژی بسیار کارآمد عمل نما
پکیج های دیواری بوتان سری های سی وی ، ورونا ، پارما ، اپتیما ، پرلا پرو ، بنسر پرو ، روما از نوع پکیج های دو مبدل می باشند . این نوع پکیج ها مجهز به دو مبدل حرارتی گرمایش و آب گرم مصرفی با کمترین میزان رسوب گیری می باشد.پکیج های دو مبدله در شرایطی مورد استفاده قرار میگیرند که یا آب مورد استفاده دارای سختی ( املاح ) زیاد باشد و یا زیربنای آپارتمان بالاتر از ۱۲۰ متر باشد .پکیج های دیواری بوتان مدل  روما و پرلا مجهز به نمایشگر دیجیتال جهت نمایش وضعی
دستگاه همبرگر زن اتوماتیک 1000 تایی
اندازه یکسان همبرگر ها
عدم نیاز به نیروی ماهر
کیفیت ظاهری مناسب
عدم انتقال آلودگی
صرفه جویی در زمان
گارانتی: دوازده ماه
خدمات پس از فروش: ده سال
صرفه جویی در مصرف انرژی
معرفی دستگاه همبرگر زن اتوماتیک | برگر زن اتوماتیک 1000 تایی
دستگاه همبرگر زن اتوماتیک 1000 تایی مناسب برای تهیه  انواع همبرگر,  کتلت, شامی و کوکو می‌باشد.  سیستم هیدرولیک دستگاه همبرگر زن سبب افزایش کارایی بیشتر آن خواهد شد. در این دستگاه پس از
گوشت چرخ کرده
مرغ
تخم مرغ
پیاز و سیر
آبلیمو
پودر سوخاری
نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین
زعفران
رب گوجه

گوشت چرخ شده رو با پیاز رنده شده، سیر رنده شده، نمک و فلفل و زردچوبه و پودر لیمو و دارچین، تخم مرغ و پودر سوخاری مخلوط میکنیم و خوب ورز میدیم. به صورت گلوله در میاریم و توی روغن سرخ میکنیم.
گوشت مرغ رو با پیاز، سیر، نمک، آبلیمو و زعفران، تخم مرغ و پودر سوخاری توی غذاساز میریزیم.
بعد یه لایه نازک از مرغ رو دور گلوله های گوشتی سرخ شده
پکیج دیواری بوتان، پکیج گرمایشی با آب گرم فوری ، دائمی و فراوان آسایش شما عزیزان را فراهم می آورد.این پکیج گرمایشی مجهز به سیستم های الکرونیکی و مکانیکی بسیاری است.از جمله: سیستم هواگیری خودکار ، سیستم خودکار جریان گاز و سیستم عیب یاب الکتونیکی پیشرفته…
پکیج دیواری بوتاناین سیستم شما را با تامین آب گرم مصرفی در کمترین زمان ممکن متعجب می سازد.راندمان این محصول بالا بوده و قابلیت اتصال به ترموستات اتاقی را دارد.پکیج دیواری بوتان اولین، بزر
برای آشنایی با طرز تهیه کوفته سوئدی با مجله دلتا همراه باشید.
کوفته سوئدی یکی از غذاهای بین المللی است که بسیار خوش طعم وعطر است. سس این کوفته خوشمزه که متعلق به کشور سوئد است، شباهت زیادی به سس کوفته های ایرانی دارد. کوفته سوئدی مناسب شام و سرو در مهمانی های و دورهمی های دوستانه است.
طرز تهیه کوفته سوئدی بسیار آسان است و به راحتی آماده می‌شود.
مواد لازم :
گوشت چرخ کرده: یک کیلو
فلفل دلمه ای: 3 عدد
برنج: نصف پیمانه
جعفری به میزان لازم
گوجه فرن
در این نوع پکیج ها از دو نوع مبدل استفاده می گردد:1.    مبدل اصلی (Gas Water Heat Exchanger)2.    مبدل صفحه ای (Water Heat Exchanger)مبدل اصلی در پکیج ایران رادیاتور وظیفه تامین گرمایش رادیاتورها را به عهده دارد، به گونه ای که آب سیستم گرمایش، از طریق این مبدل گرم شده و به رادیاتورها منتقل می شود. اما برای تامین آبگرم مصرفی (بهداشتی)، آب سیستم گرمایش از طریق پمپ ها از مبدل اصلی عبور کرده و سپس به جای حرکت به سمت رادیاتورها، از مبدل صفحه ایی عبور می کند و همزمان آبسرد
میگو از غذاهای دریایی است که خواص زیادی دارد و به شیوه های گوناگون طبخ می‌شود.

اگر دوست  دارید یک غذای سریع و آسان و البته خوشمزه درست کنید، حتماً میگو سیخی را  امتحان کنید. میگو سیخی علاوه بر طعم خوبش، ظاهر خوب و شیکی هم دارد و  مناسب سرو در مهمانی ها به عنوان پیش‌غذا است. میگو سیخی در کمتر از نیم ساعت درست می‌شود و غذای خوبی برای طرفداران غذاهای دریایی است.مواد لازم:
میگو: ۳۰۰ گرم
سیر: 3 حبه
زعفران دم کرده: ۲ قاشق غذاخوری
لیموترش: یک عدد
نم
در این نوع پکیج ها از نوعی مبدل تحت عنوان مبدل اصلی دوبل (Double Gas Water Heat Exchanger) استفاده می شود. ساختار این مبدل ها به گونه ای است که آبگرم مصرفی و همچنین آب سیستم گرمایش را از داخل این مبدل عبور داده و پس از گرم شدن به رادیاتورها می رساند.برای تامین آبگرم مصرفی، هنگامی که شیر آب باز می شود. پمپ دستگاه که آب سیستم گرمایش را سیرکوله می نماید، متوقف شده و تنها آب سرد ورودی وارد مبدل می گردد و توسط شعله مشعل پکیج گرم شده و در نهایت به مصرف میرسد؛ دقیقا ش
سلام دوستان 
میخوام در مورد یه سری مسائل نظر خانم ها رو بدونم؛
اگه مردی تو خونه ظرف بشوره و بعضی اوقات غذا درست کنه، زشته؟؛ من الان حدود هفده سالمه, میخواستم این عادت رو داشته باشم یا نه؟
چون مادرم معمولا خیلی زحمت میکشه برای غذا درست کردن و من خودم گاهی اوقات ظرف میشورم و بعضی اوقات کتلت درست میکنم تو خونه و بقیه غذا ها رو هم دارم یاد میگیرم!
آیا این کار زشته برای یک مرد؟، من منطقم بهم اجازه نمیده که همیشه مادرم این کارها رو انجام بده چون اون
امروز من تا اینجاش مفید بوده. یکم کتیا یاد گرفتم. یکم گوشیمو مرتب کردم. الانم روانه‌ی آشپزخانه میشم که کتلت درست کنم. عصر هم برنامه دارم که کتابای مناسبتی رو شروع کنم بخونم انشاالله. بعدشم بریم تولد بگیریم تو پارک واسه عارفه. برای نگارم می‌خواستیم بگیریم که هر چی اصرار کردیم گفت نمیام. از تمام ترفندهای موجود استفاده کردیم. اول من بهش غر زدم. بعد گفتم بعد از رفتن مهدی حالم بده بیا جمعم کن. بعد ماجده گفت تولد صباعه بیا. بعد من گفتم بچه‌ها میفهم
شاخص توده بدنی یا BMI فرمولی است که توسط آدولف کتلت مطرح شد. در واقع این شاخص نشان دهنده میزان حجم بدن است و بهترین معیار جهانی برای سنجش چاقی و اضافه وزن است. به وسیله محاسبه BMI شما متوجه می شوید که اضافه وزن دارید یا خیر؟
نحوه محاسبه BMI
برای به دست آوردن شاخص توده بدنی یا BMI باید از طریق فرمول زیر اندازه های خود را بررسی کنید. شاخص توده بدنی: وزن ( برحسب کیلوگرم ) تقسیم بر ( قد برحسب متر به توان 2) حال بعد از بدست آمدن BMI می بایست آن را با توجه به اطلا
پکیج شوفاژ دیواری بوتان از لحاظ دسته بندی دارای پکیج شوفاژ دیواری فن دار و بدون فن ، دیجیتال و آنالوگ ، از نظر مبدل دارای تک مبدل و  دومبدل می باشند و متناسب با متراژ ساختمان دارای ظرفیت هایی از ۲۲ تا ۳۲ می باشند.پکیج شوفاژ دیواری بوتان ۲۲ جهت استفاده تا متراژ ۱۰۵ متر مربع ، پکیج شوفاژ دیواری بوتان ۲۴ جهت استفاده تا متراژ ۱۷۰ متر مربع ، پکیج شوفاژ دیواری بوتان ۲۸ جهت استفاده تا متراژ ۲۲۰ متر مربع ، پکیج شوفاژ دیواری بوتان ۳۲ جهت استفاده تا مت
غذاهای محلی، جلوه‌ای از ذوق و هنر مردم هر منطقه در تنوع بخشیدن به زندگی با چاشنی فرهنگ آن دیار هستند. غذاهای محلی آمل نیز از جمله نکات برجسته این شهر هستند. در این مقاله با غذاهای محلی آمل آشنا می‌شویم. کتلت، کته آملی، خورش مرغ ترش، اسفناج پته، مرغ شکم پر آملی، پلو زعفرانی، اردک جوجه، سبزی‌پلون، نازخاتون، اسفناج پته تنها برخی از مهم‌ترین غذاهای محلی و ملی آمل هستند.
انواع غذاها
ترشی تره:مواد بکار رفته: سبزی آش (شامل اسفناج، جعفری، تره
یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ای که می توانید با عدس تهیه کنید کتلت و یا کوکوی عدس است. عدس یکی از مقوی ترین حبوبات است که مصرف روزانه آن می تواند قوای جسمانی ما را تقویت کند. با مواد لازم ذکر شده در این آموزش آشپزی می توانید برای ۳ تا ۴ نفر کوکو عدس تهیه نمایید.

مواد لازم کوکو عدس

عدس     ۵۰۰ گرم
سیب زمینی     ۱ عدد
پیاز     ۱ عدد
تخم مرغ     ۳ عدد
پودر سیر     ۱ قاشق چایخوری
آرد سوخاری     ۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه     به میزان لازم
نمک     به میزان ل
یکی از بهترین غذاهایی که برای  افراد رژیمی مناسب است، خوراک مرغ رژیمی است. چون مرغ منبع سالمی برای  تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است و پخت آسانی دارد.

خوراک مرغ رژیمی غذایی خوشمزه و خوش طعم  برای یک وعده غذایی سبک است. کسانی که رژیم دارند، باید سعی کنند غذاهایی  درست کنند که متنوع باشد و از آن لذت ببرند. خوراک مرغ رژیمی پیشنهاد خوبی برای این افراد است. این غذا که با انواع ادویه ها و مواد  مختلف مزه‌دار می‌شود، طعم بی‌نظیری دارد. البته اگر
برای خوردن قورمه سبزی آخر هفته هم باید شیش هفت روز صبر کنی، پس انتظار نداشته باش که زندگی بدون زحمت و گذر زمان خوبی هاشو بهت نشون بده. امیدتو به زندگی از دست نده همون طور که به قورمه سبزی آخر هفته از دست ندادی. حتی اگه احساس می کنی دیر شده به این فکر کن که این هفته مامان مریضه، هفته ی بعدی هم وجود داره.
کاملا واضحه که عکس تزیینیه و از سطح وب برداشته شده. اما قول میدم در آینده ی نه چندان نزدیک یک عکس از قورمه سبزی مادرم بذارم.
پی نوشت: کوچیک تر که بو
به روزهای زندگی در زیرزمین فکر میکنم. مامان می رفت قصابی بین زند و پستلگراف، دویست گرم گوشت چرخ کرده ی شتر می خرید. برای ما بچه ها و خودش کتلت درست می کرد. یادم نیست خواهر کوچکه آنروزها با ما بود یا با بابا. یکبار هم باهم رفتیم. روی شیشه ی قصابی نوشته بود گاو گوسفند شتر حشی. پرسیدم حشی* یعنی چی؟ مامان گفت یعنی شتر جوان. گوشت را ریخت توی پلاستیک و آوردیم خانه. خانه مال دایی بود. بالاخانه اش دست مستاجر بود و زیرزمینش ما بودیم. مستاجر هرروز یک بهانه ا
• وقتی برنج را داخل آب می جوشانید تا آن را آبکش کنید وقتی کاملا در حال جوش خوردن است یک لیوان آب خنک به آن اضافه کنید این کار به برنج شکل می دهد و باعث قد کشیدن آن می شود.

• اگر به آب برنج در حال پخت 1 قاشق سرکه اضافه کنید برنج بیشتر قد کشیده و درشت تر و رنگ آن سفیدتر می شود.

• چه وقت‌ باید به‌ غذا نمک‌ زد؟
‌سوپ‌ و آبگوشت‌ از ابتدای پخت‌ نمک‌ بزنید.
به‌ گوشت ها درست‌ اندکی‌ قبل‌ از برداشتن‌ از روی‌ اجاق نمک‌ بزنید.
سبزیجات‌ را در آب‌ نم
اقا داداش به پرنده علاقه ی خاصی داره میگه بعضی پرنده ها مثل طوطی هوش بسیار بالایی دارن....مادر خانوم هم که اجازه ی اوردن هیچ حیوون و پرنده ای رو به داخل خونه صادر نمیکنه حالا شما هرچی میخوای براش توضیح بده این طوطیه مثل خروس که نیست...مادر من این عروس هلندیه مرغ ک نیس نمیشه تو حیاط نگهش داشت...عجزو التماست فایده نداره ک نداره پامو که توی حیاط گذاشتم دیدم در قفس بازه... دویدم سمتش و کل پرنده هارو مرده دیدم :(( اون لحظه حس خفگی داشتم ظاهرا یه حیوون وح
شاخص توده بدنی یا BMI فرمولی است که توسط آدولف کتلت مطرح شد. در واقع این شاخص نشان دهنده میزان حجم بدن است و بهترین معیار جهانی برای سنجش چاقی و اضافه وزن است. به وسیله محاسبه BMI شما متوجه می شوید که اضافه وزن دارید یا خیر؟
نحوه محاسبه BMI

برای به دست آوردن شاخص توده بدنی یا BMI باید از طریق فرمول زیر اندازه های خود را بررسی کنید. شاخص توده بدنی: وزن ( برحسب کیلوگرم ) تقسیم بر ( قد برحسب متر به توان 2) حال بعد از بدست آمدن BMI می بایست آن را با توجه به اطل
امروز کارم دو برابر و زمانم کم هست. یسری چیزا از دیروز مونده که انجام ندادم چون خواب موندم امروز هم پس وقت هیچیزی جز این رو ندارم. شروعش کردم امیدوارم از پسش بر بیام. حالا که کنکور افتاده عقب شاید یه امیدی باشه و من بتونم کارکنم و شاید رتبه ی خوبی بدست بیارم. هرچند که نمیدونم تا کی عقب می افته. دلم میخواد که بتونم اما میدونم سخته. باید واقعا یه راه حلی واسه ی خوابو بیداریم پیدا کنم. گرفتار ملال شدم. این که مثل روزای خوبم نمیتونم کار کنم.
امروزم که
نحوه محاسبه BMI
برای به دست آوردن شاخص توده بدنی یا BMI باید از طریق فرمول زیر اندازه های خود را بررسی کنید. شاخص توده بدنی: وزن ( برحسب کیلوگرم ) تقسیم بر ( قد برحسب متر به توان 2) حال بعد از بدست آمدن BMI می بایست آن را با توجه به اطلا
• به کودکان و افراد ناوارد اجازه کار با دستگاه را ندهید.• هرگز با پای برهنه و دستان مرطوب پکیج های دیواری بوتان را لمس نکنید.• از قرار دادن مواد قابل اشتعال در کنار پکیج، جدا خودداری کنید.نکات پس از خرید پکیج دیواری گازی بوتانطبق استانداردهای ایمنی و فنی شرکت گاز، برای هر پکیج  شوفاژ دیواری بوتان گازی باید یک دودکش مجزا  مستقیماً تا پشت بام ساختمان اجرا شود و استفاده از دودکش مشترک مجاز نمی باشد.از نصب پکیج دیواری بوتان بالای اجاق گاز و سا
الان یه چندروز میشه که معده درد گرفتم که داره منو ب*گا میده...
درد وحشتناکیه..چند شب پیش ازبس میزان دردش زیاد بود و نتونستم کنترلش کنم مجبور شدم به بیمارستان برم
تو طول این زمان وقتی این خانوم(مامان:-|)فهمید که معده درد شدم شروع کرد به غر زدن و رو اعصاب رفتن..
که آره تو از بس سالاد خوردی اینطور شدی(فقط یکبار تو طول این ماه  رمضون سالاد خوردم)حرفی نزدم و وقتی
دید سکوت کردم باز شروع کرد که آره ازبس سر این کامپیوتری و دولا میشی اینطوری شدی!!
هنگ کردمم..
روز نوشت 7 بهمن ۹۸

بانو نباشی بد میشه
امروز تا ظهر در نقش کدبانوی ایرانی و تا شب در نقش دانشجوی ایرانی بودماز خرید سبزی تا کارهای بانکی و بنزین زدن و بعدش خرید ماست گوسفند و پنیر تبریزیتا سر زدن ب کتابخونه و امانت گرفتن رمان دالان بهشتو بعدش رنده کردن پیاز و سیب زمینی و عطر خوش کتلت سرخ شدهتا چایی تازه دم و افتاب سر ظهر و سر زدن به خونه ی همسایهبانوهای ایرانی چ کردن با خودشون ؟؟؟خدایا شکرت ک ما دوره ی رزق روزی ترنم رو گذروندیم ک بفهمیم کار ک
بچه تر که بودم فکر می کردم بابای همه ی بچه ها مثل بابای من دور از خانواده شون کار می کنه.بعد ها فهمیدم نه اتفاقاً بابای ملت هر شب میاد خونه کنار زن و بچه اش.
هرشب وقتی از سرکار میاد  بچه ها در خونه رو برای باباشون باز می کنن با گفتن یه خسته نباشید سنگک و میوه و گوجه ِ خیار رو از دست باباشون می گیرن. همزمان که یکی جوراب هاشو از پاهاش در میاره و یکی شونه هاشو ماساژ میده از اتفاقایی که تو روز براشون افتاده تعریف می کنند.
تازه اونا هرررشب شامشونو با با
وقتی برگشتند مامان تازه از باشگاه رسیده بود. دوش گرفته و هیجان‌زده و خوشحال بود. موهایش را هم مدل جدیدی کوتاه و هایلایت کرده و کلی ذوق داشت.
بنفشه با هیجان گفت: وای مامان عالی شدی! دست خاله مریم درد نکنه.
مامان نگاهی توی آینه انداخت. دستی توی موهایش کشید و گفت: خودم هم خیلی خوشم امده.
+: باشگاه چطور بود؟
=: خوب بود. مریم با همه دوست بود. منم بهشون معرفی کرد. هم از مربی خوشم امد هم از همکلاسیها. باهم خیلی رفیقن. مریم میگه جدا از باشگاه هم باهم دوستن.
به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ یکی از رازهای دست‌پخت فوق‌العاده‌ی سرآشپزها استفاده از چاشنی‌های مختلف است. لازم نیست که شما هم سرآشپز باشید تا به فکر تجهیز آشپزخانه‌تان به انواع چاشنی‌ها و سس‌ها باشید. برای این که غذاهای خوشمزه تهیه و سرو کنید حتماً در آشپزخانه‌تان این 5 چاشنی را دم دستتان بگذارید.
خردل
امکان ندارد یک سرآشپز حرفه‌ای دم دستش خردل نداشته باشد. اگر می‌خواهید که همبرگر یا ساندویچ‌هایتان خوش‌طعم باشد حتماً به سس خردل
اون روز چهارشنبه که رسیدم رفتم دفتر تعاونی که ازشون بلیط خریده بودم یه شکایت نوشتم ولی خب تاثیر خاصی نداشته تا الان! برام مهم نیستهمین که سکوت نکردم خیلی ارزشمند بود و دیگه هیچوقت با این تعاونی ارتباط برقرار نمیکنم :))) 
پنجشنبه عروسی پسر عموم بود و فضای جالبی داشت.کلی رقصیدیم و تخلیه انرژی
فندقم انقدر بزرگ شده که دیگه بهش میگم پتو *_* خیلی دلم براش تنگ شده بود
سعی کردم از کنار خانواده بودنم این چند روز لذت ببرم و همینطور هم شد
مادربزرگم برام ی
، یک چیز دیگری هم وجود دارد که این روزها ذهنم را خیلی درگیر کرده.  از این زاویه که نگاهش می‌کنم ، معشوقه بودن، به نسبت تمام شغل هایی که مجبور هستیم در زندگی مان بپذیریم، آسان ترین شغل دنیاست. ( البته تاکیدم بر « از این زاویه» ست چون که از زاویه ی دیگری، مضطرب ترین شغل دنیا هم هست )  منظورم این است که از دانش آموز یا دانشجو بودن ساده تر است، از وکیل شدن ساده تر است، از آگاه بودن ساده تر است، از روشنفکر بودن ساده تر است، و تقریباٌ از همه‌چیز. و بخش
نمیدونم چی بگم. اصلا حرف زدنم نمیاد از یه طرفم این همه سکوت کردنو نمیدونم چرا دوست ندارم. روزام در مقایسه با قبل تقریبا خوب میگذره. درسته که همچنان دیر بیدار میشم اما از همون موقع میشینم کنج خونه و کارامو یواش یواش جلو میبرم هرچند که همیشه هم چیزی باقی میمونه که نرسک بهش اما در هر صورت یه ذره یکنواخته. نشستم دم پنجره و همین الان چه بو کتلتی اومد اووف خفه شدم از کتلت خوشم نمیاد اصلا این یه مورد ظاهرا عوض نمیشه آنچنان. 
فکر میکنم کتابو امروز تموم
پیش غذاها
برنج، پلو
کباب و کوکو
خورشت و خوراک
تنقلات و چاشنی ها

آش ساده
عدس پلو
کباب ترش با مرغ
خورشت بادمجان
فالوده

آش رشته
ماش پلو
جوجه کباب
خورشت کدو سبز
ژله

سوپ رشته فرنگی
کته پلو (سرد و معتدل)
کباب برگ گوساله
خورشت آلو اسفناج
نسکافه

آش اوماج
زرشک پلو
کباب کوبیده گوساله
خورشت بامیه
شاهدانه

آش دوغ
آلبالو پلو
کباب ترکی گوساله
خورشت ریواس
برنجک

آش آبغوره
لوبیا پلو
کوکو لوبیا سبز
خورشت میرزا قاسمی
برگه هلو

آش گوجه
استانبولی پلو
کوکو سیب
آردهای
سوخاری‌ که در حال حاضر در بازار موجود هستند، معمولاً از نان‌های حجیم
تولید می‌شوند.این نان‌ها به نحوی حرارت می‌بینند که رطوبتشان
گرفته،خشک،قهوه‌ای و برشته شوند و زمانی که نان خشک‌شده به صورت آرد
دربیاید، آرد سوخاری آماده بسته‌بندی می شود.
انواع آرد سوخاری
آرد سوخاری در انواع پودر، نوع دانه درشت یا ادویه‌دار به بازار عرضه می‌شود که این مسئله به نوع آسیاب و الک کردن و نوع مصرف آرد،بستگی دارد.
معمولاً
در تهیه غذاهای سرخ‌شده
بسم الله الرحمن الرحیم ./
اومدیم شمال که ازینجا با بابا راهی شیم ، شب رسیدیم ، صبح که بیدار شدیم یهویی مامان گفت منم میام ! اینجوری شد که ظهر ِ ۱۶ مهر ِ ۹۸ با مامانی که دیسک کمر و درد گردن داشت حرکت کردیم به سمت مرز مهران ، شب رسیدیم تهران و مامان بابا رو بردیم خونه ی خودمون تا استراحت کنیم ، انقدر خسته بودن که خوابیدن ، منم برای ناهار فردا کتلت درست کردم و خوابیدم. صبح بعد از صبحونه دوباره حرکت کردیم و سر شب ِ ۱۷ مهر رسیدیم مهران . یه خونه گرفتیم
خب کنکور هم به گورستان تاریخ پیوست:)) ممنون از همه تون بچه ها، کامنتاتون قشنگ سی چهل درصد امید به زندگیمو بالا برد و کلا دمتون گرم^__^کنکور هم درکل خوب بود، جام خوب بود، هوا گرم نبود، سر و صدا نبود، وقت کم نیوردم و مهم تر از همه چیزی که خیلی استرسشو داشتم:)) (اینکه دستشوییم بگیره:/) هم پیش نیومد:)) البته اینکه قبل شروع سه بار رفتم دستشویی هم بی تاثیر نبود:))
بعد کنکور به مامانم اینا گفته بودم نیان دنبالم با سروش خودمون رفتیم:)) بعد فک کنید تو اون گرما،
معین میگه روی صفحه ی گوشیم یه خط سبز افتاده و الاناست که سکته کنممیگم یه اسکرین بده ببینممیگه"مریم تواسکرین دیده نمیشه!"بینید من با اینا چه کردم که شوخی‌مم جدی میگیرنهیشکی نمیخواد باورکنه، نه یکی بلکه دو تا اردو بردن من رو به عنوان نخبه :)))))*چیزی که‌ من میگم:بابا میشه یه ساعت ماشین دست من باشه؟چیزی که بابام میشنوه:بابا میشه یه دست و دوپات رو قرض بدی تا برم چرخشون کنم و کتلت درست کنم؟
چیزی که مامانم میشنوه:
بابا میشه ماشین رو بدی تا برم چند نف
آرد برنج ترخینه مقدار 200 گرم 
قیمت محصول : 7820 تومان
برند : Tarkhineh
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

«ترخینه»
شرکت مواد غذایی ترخینه در سال 1342تاسیس شد. محصولات صنایع غذایی ترخینه شامل بسته‌بندی حبوبات عدس، نخود، لوبیا، لپ، غلات جو پوست کنده، گندم پوست کنده، جو پرک، پروتئین سویای بافت‌دار، رشته آشی، آرد سوخاری، آرد قنادی، آرد برنج ، پوره سیب زمینی، انواع سوپ و ادویه است.
 آرد برنج «ترخینه»
آرد برنج با آسیاب کردن دانه‌های بیش از انداز
5 چاشنی که باید در هر آشپزخانه‌ای باشد
 به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ یکی از رازهای دست‌پخت فوق‌العاده‌ی سرآشپزها استفاده از چاشنی‌های مختلف است. لازم نیست که شما
هم سرآشپز باشید تا به فکر تجهیز آشپزخانه‌تان به انواع چاشنی‌ها و سس‌ها باشید. برای این که غذاهای خوشمزه تهیه و سرو کنید حتماً در
آشپزخانه‌تان این 5 چاشنی را دم دستتان بگذارید.
خردل
امکان ندارد یک سرآشپز حرفه‌ای دم دستش خردل نداشته باشد. اگر می‌خواهید که همبرگر یا ساندوی
شد دو ماه. شصت روز است که از قالب قبلی بیرون زده‌ام. شصت روز است که قالب جدیدی بر تن زندگی‌ام کرده‌ام. در واقع زندگی‌مان را توی قالب جدید چپانده‌ام. با لغات بازی می‌کنم. می‌خواهم بگویم تولد ابی بوده است و من اینجا بوده‌ام. رفته بوده‌ام. نوبت فیزیوتراپی مامان بوده است و من رفته بوده‌ام. اول مهر غزل بوده و و من رفته بوده‌ام. مامان و بابا رفتند سفر. برگشتند و من رفته بوده‌ام. تولد مریم شد و من رفته بوده‌ام. انیمشین جدید دوبله شد و من رفته بود
قیمت روز زرشک - ۱۷ آذرماه ۹۸ 

نوع زرشک
قیمت زرشک (قیمت ها به تومان است)

قیمت روز زرشک دانه اناری درجه یک صادراتی
۶۱۰۰۰ تومان 

قیمت روز زرشک پفکی 
۷۱۰۰۰ تومان 

قیمت روز زرشک سیاه بی دانه 
 ۳۰۰۰۰۰ تومان

در مجموعه آبرام فروش زرشک در انواع زرشک پلویی، زرشک سیاه هسته دار و زرشک بی هسته و همچنین فراورده های زرشک همچون مربای زرشک انجام می شود. 
برنامه‌ریزی‌های اساسی در خصوص بهینه سازی تمام ابعاد پرورش و فرآوری زرشک به صادرات حداکثری زرشک کمک
+ دولینگوم از کار افتاده. بعد از آخرین باری که به روزش کردم لیسینینگش کار نمی کنه. لال شده :( بعد از جستجوی فراوان بالاخره یه جایی پیدا کردم که نسخه های قدیمی نرم افزارها رو تو خودش جا داده. حدود سی تا نسخه دانلود کردم و در کمال تعجب هیچ کدوم درست کار نکرد. شاید مشکل از گوشیه ولی تنظیماتشو تغییر ندادم اگرم دادم دوباره به حالت قبلی برش گردوندم. از این ور احتمال دادم شاید کمبود جا باعث این مشکل شده ولی اونم امتحان کردم و نشد! پیشنهادی ندارین؟!
* اون
محمود جان! راننده ی پراید نقره ای با آویز اسکلت گیتار به دست سلام.
نمیدانم شما در خانه ی خود اتاق زیرشیروانی دارید یا نه؟ من اما در خانه ی دلم دارم.راستش من آدم پنهانکاری هستم. از همان بچگی همه چیز را قایم میکردم. هنوز این عادت را ترک نکرده ام. بعضی چیزها را توی بالشم قایم میکنم و بعضی چیزهای بزرگتر را هم در اتاق زیرشیروانی خانه ی دلم. یک روز یک نفر را  به زور چپوندمش توی یه صندوق، صندوق را سه قفله کردم و گذاشتمش توی اتاق زیرشیروانی دلم.
محمود جا
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-جناب حضرت ایت الله العظمی –جناب اقای محمد امامی کاشانی- رحمت الله علیه- یک روز من خدمت حضرت ایت الله مرحوم حائری شیرازی درشیراز بودم- به ایشان گفتم- بی بی سی دارد-  ریسجمهور تعین میکند  اغواگری میکند لطفا جواب اش بدهید- ایشان فرمودند اگر شما حضرت امامی کاشانیرا قبول دارید- من به ایشان بگویم درنماز جمعه بیان کنند من درجمع بسیارکوچک شدم خواستم بیتی بخوانم خجالت کشیدم .وایشان به زیبائی مطرح کردند- ازایات
خب ، بگذارید از اول اولش برایتان بگویممن ، دوستش داشتم ، خیلی.... خیلی!!
از زمانی که وارد محل ما شدند ، من کلا پشت پنجره ماندم تا وقتی در قرمز رنگشان را باز میکند و با آن چادر گل گلی یک نگاه به راست ، و یک نگاه به چپ میکند ، من ببینمش .

او از آن دست دختر های جدی محکمی بود که محال بود با پسری ، خوب برخورد کند .
و من از آن دست پسر هایی بودم که هیچ دختری قبولش نداشت !!!

البته​ باید اضافه کنم که از نظر اخلاقی کاملا خوب بودم اما از نظر قیافه و پول و اینها ، ق
سلام سلام 
تصمیم گرفتم وبلاگ نویس خوبی باشم و زود به زود بیام اینجا. هفته پیش سه شنبه شب بود که بالاخره کلید واحد جدید رو تحویل گرفتیم یه سر همون موقع رفتم دیدم که تمیزکاری اساسی نیاز داشت نمیدونم واقعا تو ده ماه که ساکن بودن چه بر سر خونه آوردن خونه ما که الان دوسال ساکنش بودیم خیلی تر و تمیزتر از اونجاست بعد این واحد جدید کلا ده ماه بیشتر ساکن نداشته ولی همه دیوارها لک داشت. چهارشنبه عصر رفتیم خودمون یه بخش های رو تمیز کردیم پنج شنبه صبح من ج
+یه هفته شاید هم بیشتر بود به خاطر قطعی طولانی آب رفته بودم خونه ی مامان اینا  اما همش دلم تو خونه خودم بود که ظهر بدون صدا خواب که نه دخملی که میخوابه یه کم دراز بکشم و گوشی دستم بگیرم وب گردی کنم یا کتاب بخونم اما همش باید مراقب در خونه بودم که زنگ نخوره یامهمون ها نیان کنار بچه صدا بدن
واقعا که هیچ جا خونه ادم نمیشه
یه روز هم لباسای دخملی رو شستم و انداختم تراس دقیقا وقتی رفتم جمع کنم یه کبوتر خورد به در تراس و موند داخل بالکن
دیگه شوهر منتظر
طرز تهیه فلافل خوزستانی خوشمزه و مجلسی
فلافل یکی از انواع غذاهای عربی بسیار محبوب و خوشمزه در سراسر جهان است که به عنوان یک غذای ارزان بین المللی شناخته می شود. ماده اصلی تشکیل دهنده این غذا نخود می باشد و به همین دلیل فلافل یکی از ارزان ترین غذاهایی است که می توانید در بیرون از منزل نوش جان کنید. البته در برخی کشورها این غذای خوشمزه را با ترکیب نخود با مواد متنوع دیگری مثل سبزیجات تازه ، گوشت چرخ کرده و سیب زمینی هم طبخ می کنند.
مواد لازم برای
یبوست
یکی از  بیماریهایی است که متاسفانه بدلیل  تغذیه  نادرست ، کم تحرکی ،
مشکلات معده ، استرس زیاد ، بی خوابی یا  بهم خوردن خواب راحت، مصرف آب کلر
دار، روغنهای صنعتی و استفاده از مواد کارخانه ای گریبانگیر افراد شده 
است . از آنجا که  این بیماری عوارض و عواقب بدی دارد در هر زمان  و در هر
حال که عارض فرد میشود باید سریعا  به درمان آن پرداخت .
برخی از عوارض یبوست   : 
بد خلقی
عصبانیت
بی اشتهایی
بی خوابی
خشکی و  خونریزی  مقعد و روده
و در نتیج
ماهی تنوری غذای سالمی است که به راحتی می‌توان آن را در فر درست کرد.
ماهی تنوری هم خوشمزه است، هم سالم و هم رژیمی. ماهی انواع گوناگونی دارد و به شیوه های مختلفی طبخ می‌شود که تنوری کردن آن یکی از بهترین و سالم ترین شیوه ها است. همچنین ماهی تنوری مناسب افرادی است که رژیم غذایی دارند یا غذاهای چرب و سرخ کرده مصرف نمی‌کنند.
مواد لازم :
ماهی قزل آلا: ۲ عدد
سیب زمینی به میزان لازم
آبلیمو: ۶ قاشق سوپ‌خوری
روغن زیتون: نصف پیمانه
زعفران دم کرده: یک قاش
۱. اون استادی که تو پست قبل گفتم نیومده بود و اینا این هفته اومد بابت هفته پیش هم عذرخواهی کرد و گفت اگه ترم دیگه هم باهاش کلاس داشتیم حتما از جلسه اول بریم و این ترم استثنا بوده و کاری براش پیش اومده بعد شروع کرد درس دادن هر چی از خوب درس دادنش بگم کم گفتم انقدر خوب درس داد که واقعا نفهمیدم چطوری کلاسش گذشت خیلی خوشحالم که هر چی تو دانشکده ما بد باشه اساتید مربوط به دروس تخصصی‌مون فوق العاده خوبن و اینم مدیون رئیس دانشکده هستیم که یه تیم قوی د
حدود یک سال پیش بود که شام مهمانشون بودیم
خورش بسیار خوشمزه ای سر سفره بود... چند قاشق که خوردم از فاطمه خانم تشکر کردم و گفتم بسیار خوشمزه شده...
آقا مهدی با لبخندی گفت: این خوشمزگی ها خودسازی رو برای آدم سخت میکنه دیگه... ببین (اشاره ای به شکمش میکنه که یه خورده افتاده تو آفساید)
من با لبخند میگم، نه، فاطمه خانم بستر خودسازی رو براتون فراهم میکنن
آقا مهدی میگه: البته دست پخت زیور خانم هم خیلی عالیه هاااا...
میگم: شما که هنوز نخوردی دست پختش رو آقا
بر هیچ کس پوشیده نیست که قلم به دستان باید سلامت و بالندگی زبان فارسی را با راه ندادن به واژه‌های بیگانه، حفظ کنند. امّا این پرهیز از واژه‌های غیرفارسی تا چه حد مجار و ممکن است؟ آیا می‌توان به بهانه‌ی فارسی‌نویسی به جای «کتاب» از «نسک» استفاده کرد؟ و یا «دُشماد» را در معنای «تصادف» به کار برد؟ و یا اینکه کلمه‌ی «زاب» را در معنای «صفت» نشاند؟
آیا کسی به خود جرئت می‌دهد که ادعا کند برای کلماتی از قبیل «دین»،«انسان»،«شهادت»،«کلاس»،«سینم
بر هیچ کس پوشیده نیست که قلم به دستان باید سلامت و بالندگی زبان فارسی را با راه ندادن به واژه‌های بیگانه، حفظ کنند. امّا این پرهیز از واژه‌های غیرفارسی تا چه حد مجار و ممکن است؟ آیا می‌توان به بهانه‌ی فارسی‌نویسی به جای «کتاب» از «نسک» استفاده کرد؟ و یا «دُشماد» را در معنای «تصادف» به کار برد؟ و یا اینکه کلمه‌ی «زاب» را در معنای «صفت» نشاند؟
آیا کسی به خود جرئت می‌دهد که ادعا کند برای کلماتی از قبیل «دین»،«انسان»،«شهادت»،«کلاس»،«سینم

آموختن طرز استفاده از غذاساز بوش به شما کمک می کند از این ابزار همه کاره در آشپزخانه به منظور انجام کار های مختلفی به راحتی استفاده کنید. پیش از بحث در مورد طرز استفاده از غذاساز بوش لازم است اندکی به تفاوت دستگاه غذا ساز با یک مخلوط کن معمولی بپردازیم.
تفاوت غذا ساز و مخلوط کن در چیست ؟
تفاوت عمده ی مخلوط کن و غذا ساز در این است که مخلوط کن تنها می تواند غذا های دارای بافت نرم و یا حاوی درصد زیادی مایع را مخلوط کند. اما، غذا ساز این گونه نیس
ماه رمضان برای تمامی مسلمانان جهان به ویژه ایرانیان اهمیت زیادی دارد. در این ماه که با روزه گرفتن و تهذیب نفس به پاک سازی روح و روانمان میپردازیم نیاز است تا نکاتی را رعایت نماییم تا  سلامت جسم نیز حفظ گردد و با توانمندی بیشتری در مسیر درست در این ماه قدم برداریم. در ادامه شما علاقه مندان به این ماه مبارک را همراهی میکنیم تا این نکات را بیشتر بشناسیم.

قدم اول
بهتر است قبل از شروع ماه پرفیض و برکت رمضان مواد غذایی موجو در خانه را تکمیل نمایی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرکزجراحی های زیبایی و پلاستیک